Tarpkontinentinis skaitmeninių transporto tinklų kūrimas

 Tarpkontinentinis skaitmeninių transporto tinklų kūrimas

Transporto inovacijų asociacijai bendraujant su Jungtinių Valstijų tarptautinio vystymosi agentūra (angl. USAID), spalio 19 dieną Vilniuje įvyko renginys „Creating digital transport networks between continents”, kurio metu į Lietuvą atvyko Ukrainos, Moldovos, Sakartvelo, Azerbaidžiano ir Armėnijos muitinės, verslo bei vyriausybės suburtos delegacijos.

Renginio metu buvo organizuojama skaitmeninės transformacijos transporto ir logistikos sektoriuje sesija, kurioje pranešimus skaitė Ernst&Young konsultacijų vyr. darbo grupės vadovė Rūta Šalvytė-Tamošiūnienė, Estijos ir Suomijos transporto ir logistikos sektoriaus skaitmenizacijos patirtimi dalinosi Ulrika Hurt, eFTI ir skaitmeninių tiekimo grandinių tyrimų ir plėtros bei politikos ekspertė, bei Matti Lankinen, „Vedia” vadovas.  Tarptautinės kelių transporto sąjungos atstovė Anna Di Salvo sudomino dalyvius pateiktomis įžvalgomis apie kelių transporto skaitmenizacijos sprendimus, o Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos Prezidiumo patarėjas Vytautas Naudužas palietė aktualiausius transporto ir logistikos sektoriaus iššūkius bei įvardino jų galimus sprendimo būdus. 

Renginyje vyko speciali diskusija skirta pasidalinti įžvalgomis apie karo poveikį tarptautiniam kelių transportui ir tiekimo grandinėms, kurioje dalyvavo Volodomyr Balin, Ukrainos tarptautinių vežėjų automobiliais asociacijos viceprezidentas, Igor Iurco, Moldovos muitinės tarnybos muitinės skyriaus vadovas ir Irina Sigua, Gruzijos mokesčių tarnybos vyresnioji patarėja. 

Taip pat atvykusioms užsienio delegacijoms Transporto inovacijų asociacijos nariai pristatė savo kurtus skaitmeninius sprendimus transporto ir logistikos sektoriaus dalyviams bei turėjo galimybę dalyvauti B2B susitikimų sesijoje.