„Žaliojo susisiekimo apdovanojimai“: bus įvertinti aplinkai draugiškiausi sprendimai Lietuvoje

 „Žaliojo susisiekimo apdovanojimai“: bus įvertinti aplinkai draugiškiausi sprendimai Lietuvoje

Žaliojo susisiekimo idėjos, priemonės, skatinančios darbuotojus kelionėms į darbą rinktis tvaresnius sprendimus, aplinkai draugiškesnis viešasis transportas, darniam judumui pritaikyta miestų infrastruktūra. Tai tik dalis idėjų ir sprendimų, kurie bus pristatyti jau tradiciniais tampančiuose „Žaliojo susisiekimo apdovanojimuose“, kuriuos organizuoja „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) bei Susisiekimo ministerija.

Jau antrą kartą organizuojamame konkurse didžiausias dėmesys bus skirtas susisiekimo sprendimams, skatinantiems tvaresnį žmonių ir prekių judėjimą, – nuo rekonstruotų dviračių takų iki inovatyvių verslo idėjų. Konkurso dalyviai kviečiami teikti paraiškas septyniose kategorijose. Paraiškų dalyvauti „Žaliojo susisiekimo apdovanojimų“ atrankoje laukiama iki rugsėjo 30 d. – pretenduoti galima užpildžius anketą arba elektroniniu paštu nominacijos@ltg.lt. Pateiktas paraiškas vertins komisija, sudaryta iš viešojo ir privataus sektoriaus ekspertų. Konkurso nugalėtojai bus pristatyti bei apdovanoti Tarptautiniame transporto inovacijų forume, kuris vyks šių metų spalio 20–21 dienomis.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu kalbame ne tik apie inovacijų transporto sektoriuje svarbą. Inovacijų diegimas ir drąsūs sprendimai būtini kaip niekada anksčiau žaliojo kurso ir rinkoje susidariusių pasaulinės energetikos bei geopolitinių iššūkių kontekste. Pastarųjų netrūksta, o juos spręsdami dar turime įšokti į skaitmeninės logistikos transformacijos ir dekarbonizacijos procesų traukinius. Todėl ne tylesnis negu sprendimų priėmėjų yra transporto verslo atstovų ir ypač – inovatorių balsas“, – teigia susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Konkursą kartu su Susisiekimo ministerija organizuojančios LTG Grupės generalinio direktoriaus Egidijaus Lazausko teigimu, organizuodama konkursą LTG siekia sutelkti aplinkai draugiškų sprendimų kūrėjus, suteikti jiems erdvės pristatyti inovatyvias idėjas tvaresniam susisiekimo veiklos vystymui.

„Skaičiuojant pagal išmetamą CO2 vienam keleiviui traukiniai yra „žaliausia“ transporto priemonė. Gerokai mažesnį CO2 pėdsaką palieka ir krovinių vežimas geležinkeliais, todėl siekiama, kad iki 2030 metų geležinkeliais vežamų krovinių skaičius Europos Sąjungoje padidėtų beveik dvigubai – iki 30 proc., o 2050 metais pasiektų 50 proc. Ambicingiems tikslams siekti reikia inovacijų: skaitmeninių sprendimų, prekių judėjimo paslaugų vystymo, tinkamos infrastruktūros. Organizuodami konkursą norime atkreipti dėmesį į susisiekimo sektoriuje esantį potencialą įgyvendinti aplinkai draugišką judėjimą skatinančias idėjasׅ“, – sako E. Lazauskas.

Tarptautinis transporto inovacijų forumas, kuriame bus pristatyti „Žaliojo susisiekimo apdovanojimų“  nugalėtojai, jungs dvi konferencijas, skirtas transporto srities aktualijoms bei proveržio inovacijomis ir jų pristatymui. Forumo dalyviai išgirs žymių užsienio ir Lietuvos ekspertų pranešimus, veiks unikali „žaliojo” transporto ir inovacijų ekspozicija, kurioje bus demonstruojami autonominio vairavimo sprendimai, logistikoje veikiantys dronai ir kita moderniausia technika. 

Daugiau informacijos: 

Novilė Valančė

„Lietuvos geležinkelių“ Komunikacijos partnerė

novile.valance@ltg.lt

+37069556176